APARATKI to grupa kobiet powstała z potrzeby spotkań, głównie fotograficznych, ale nie tylko, rzecz jasna!

Jesteśmy zdeterminowane, by fotografować lepiej, by fotografować tak, aby przynosiło nam to przyjemność. Niwelujemy wszelkie frustracje z powodu nie takich efektów w kadrze jakie chciałyśmy osiągnąć... bo znowu zabrakło wiedzy jak to zrobić, bo znowu ograniczyły nas braki techniczne. Dążymy do tego, by fotografować w sposób świadomy i krok po kroku zmierzamy do celu, którym jest przedstawianie otaczającej nas rzeczywistości nie "jak się uda", ale jak my chcemy ją pokazać.

Na warsztatach wspólnie zgłębiamy tajniki aparatu, poprawnej kompozycji i wchłaniamy, jak gąbki, wszystkie zasady fotograficzne, które spowodują, że nasze zdjęcia wzbudzą zachwyt... i to nie tylko w nas samych.

Fotografujemy nasze dzieci, bliskich, nasze otoczenie, krajobrazy - ale dzięki warsztatom już teraz robimy to w sposób przemyślany. Nie tylko zatrzymujemy na zdjęciach nasze codzienności, ale też nie boimy się kreować rzeczywistości bajkowej i wyimaginowanej, po to tylko, by choć przez chwilę mieć wpływ na to, co chcemy osiągnąć, co zrodziło się w naszej głowie, w naszej wyobraźni...

W tym wszystkim wspieramy się wzajemnie, wspólnie podejmujemy wyzwania (nie tylko fotograficzne) i wspólnie staramy się im sprostać.

Nasze spotkania to aparaty w dłoniach, nauka, pytania i odpowiedzi. Nasze spotkania to śmiech, pyszna kawa i smaczne ciastko dla podniesienia na jej aromacie. Nasze spotkania to możliwość przebywania w gronie najlepszych. W gronie Aparatek z naszego miasta i okolic.

Jeśli tylko masz ochotę i Ty możesz do nas dołączyć, zapraszamy!

Dla kogo?

Dla kobiet. Kobiety to emocje i to będziemy razem pielęgnować: nasze, różne od męskiego, sposoby widzenia - umiejętność dostrzegania nawet tych najmniejszych detali, wrażliwość  na drobiazgi i podzielność uwagi, by móc jednocześnie, o tym wszystkim opowiadać mocno i nieprzerwanie! Jedyny warunek to posiadanie aparatu fotograficznego - wszak to od niego wszystko się zaczyna, na nim wszystko sie kończy... tutaj to będzie niejako nasze przedłużenie dłoni :)

Gdzie?

Gdzie uznamy za konieczne. Do naszej dyspozycji mamy magiczne studio fotograficzne, w środku lasu (Paula Walczak - Fotografia Przyjazna) tam, będziemy chłonąć teorię, do naszej dyspozycji będzie wyposażenie studia (adres: Branno 14c). Oczywiście doskonałym wariantem zajęć będzie również plener - tam ograniczać nas będzie już tylko nasza własna wyobraźnia!

Jak długo? Jak często? Jaka cena?

Warsztaty Aparatek to nie spotkanie jednorazowe.  To trzy miesięczny cykl spotkań - ich częstotliwość: przynajmniej dwa razy w miesiącu. Każde z nich trwać będzie minimum dwie godziny.

To idealny czas na przyswojenie skondensowanej wiedzy - w pigułce - popartej intensywnymi ćwiczeniami praktycznymi i wykonywanymi zadaniami.

Koszt: 150 zł/miesiąc (kurs podstawowy)

Sposoby nauki?

Oprócz nauki podczas spotkań Aparatki posiadają również swoją platformę internetową, dzięki której możemy oceniać, pokazywać i wymieniać spostrzeżeniami na temat wykonanych zdjęć.

Prowadzący?

Paula Walczak - przede wszystkim Mama Agatki i Filipa. Fotograf głównie dziecięcy i rodzinny. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.paulawalczak.pl

Co dalej?

Wiele niespodzianek i niemałych przedsięwzięć przed nami. Wystawy - zdziwiona? Niepotrzebnie. Jesteśmy przekonani, że na pewnym etapie naszej wspólnej nauki, bez wahania udostępnisz swoje prace dla szerszego grona, tak by mogli oglądać je inni. Miejsc na wystawy mamy kilka, więc będzie się działo - to już pewne :)